Ana Sayfa Kültür & Sanat 26 Mayıs 2023 155 Görüntüleme

Bu Haziranda Mobilet’le Yerin Hazır!

Haziran ayında Mobilet’le aktiflik takvimi dolup taşıyor. Kolay ve süratli bilet satın almanın yanı sıra, kullanıcıların keşif, toplumsal etkileşim ve paylaşım tecrübesini tek bir platformda sunan Mobilet, haziranda çağdaş sanattan stand-up’a, müzikalden şenliğe, konserden tiyatroya birbirinden keyifli tecrübelere davet ediyor. Mobilet’te haziran etkinliklerinin kimileri şöyle;

Dada Salonda Haziran Programı

Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı sıra dışı şov mekânı Dada Salon, birbirinden keyifli tecrübelerin adresi olmaya devam ediyor. Büyük ilgiyle takip edilen Tutkum Boğuşmak Show1-4-16 ve 25 Haziran’da herkesi kahkaha tufanına davet ediyor. İlgiler hakkında her hafta öbür hususların tartışıldığı gösterinin 3 farklı kategorideki biletlerine Mobilet üzerinden ulaşılabiliyor. Dada Salon, 11 Haziran akşamı Şokopop’un özel sunumu ile Şokopop Quiz Night oynamaya ve tanınan kültür bilginizi test etmeye davet ediyor.

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nın son oyunu Sette Cinayet14 ve 22 Haziran’da seyircilerle buluşuyor. Bir sinema setinde geçen öyküde, ülkenin en önemli 3 bayan oyuncusu ile çekilen argümanlı bir müzikalin, kent dışındaki devasa setinde, çekimlerin son iki gününde, başrol oyuncularından biri ansızın hayatını kaybeder. Büyük bir panik yaşayan set grubu, çekimlerin kesinlikle bitirilmesi gerektiğini söyleyen prodüktörün zoru ile yeraltı dünyasının en önemli temizlikçisini yardıma çağırır. Şimdi sıra, katili bulmaya, cinayeti temizlemeye ve çekimlerin tamamlanmasını sağlamaya gelmiştir.

Şarkılı, kelamlı, gülmeli, eğlenmeli, mukayeseli, sorgulamalı bir saçmalıklar çağı tarihinden geçmek için kentin en sıra dışı gösterisine davetlisiniz. Serhat Kılıç ile Müzikoman 2 Haziran akşamı Dada Salon’da olacak. “Her Gece”, “Tavla” “Asuman Pansuman” “Bir Fotoğraf Çekinebilir Miyiz?” üzere unutulmaz müziklerle hafızalara kazının Mirkelam3 Haziran’da Dada Salon’da hayranlarını coşturacak. Türkiye’nin en güçlü seslerinden Nükhet Duru, harika performansıyla 10 Haziran akşamı Dada Salon’da müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Türkiye’nin birinci trans oyuncusu, sahne sanatkarı ve insan hakları aktivisti Ayta Sözeri7 ve 21 Haziran akşamı unutulmayacak bir performansla Dada Salon Kabarett’e konuk oluyor. Kendine mahsus sesi ve güçlü yorumuyla müzikal mesleğinde emin adımlarla ilerleyen, sahnelerin sevilen ismi Ayla Balyemez, “Karışık Kaset” konseriyle 17 Haziran akşamı, müzikseverlerin kulağının pasını silmeye geliyor.  Sevilen oyuncu Hakan Meriçliler, Tanju Okan müzikleri ile 15 Haziran‘da Dada Salon Kabarett’de romantik bir akşam yaşatacak.

Müzik ve tabiat bir arada 

Doğa Sporları ve İyi Müziği Bir Ortaya Getiren WOLFEST’23, 9 -10 -11 Haziran tarihlerinde, Jack Wolfskin ana sponsorluğunda, Kilyos Tabiatta Ömür Okulu’nda gerçekleştiriliyor. Can Bonomo, Konuttaki Saat, Deniz Sipahi ve Bedük üzere isimlerin sahne alacağı şenlikte kamp, spor ve düzgün müzik bir ortada olacak.

Ukraynalı Rock Kümesi Okean Elzy, “Help for Ukraine” Turnesiyle İstanbul’da

Ünlü Ukraynalı rock grubu Okean Elzy, “Help for Ukraine” turnesi kapsamında 11 Haziran Pazar akşamı saat 21.00’de İstanbul’da Maximum UNIQ Açıkhava’da sahne alacak. Geliri savaştan etkilenen çocuklara, sıhhat kurumlarına ve Ukrayna savunucularına yardım etmek için kullanılacak olan konserin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

1994 yılında Ukrayna’nın Lviv kentinde kurulan ve birinci konserlerini 1995 yılında Lviv Opera Tiyatrosu’nun karşısında veren kümenin, bugüne kadar imza attığı 11 albüm ve 20’den fazla tekli bulunuyor. Kendi lisanlarında yazdıkları müzikleriyle, yalnızca kendi ülkelerinde değil, dünyanın dört bir yanında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Okean Elzy, öze dokunan eşsiz sound’u ile dikkat çekiyor. Müziğiyle dinleyenleri yakalamayı, birleştirmeyi başaran küme, daha önce Polonya, Almanya, Kanada, ABD, İngiltere, Avustralya başta olmaz üzere birçok ülkede verdiği konserlerle isminden sıkça kelam ettiriyor. Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesine sahip olan kümenin İstanbul konseri için Mobilet’te “yerin hazır”!

Kendine Has Babylon Soundgarden, 24-25 Haziran’da Yapı Kredi bomontiada’da

Kendine Has’ın sunduğu Babylon Soundgarden, Olumlu tecrübesi ile 24- 25 Haziran‘da tekrar Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşiyor. Yapı Kredi bomontiada’nın dört tarafını hem müzik hem de birbirinden farklı tabirlerle dolduracak şenlikte iştirakçiler, etkinliğe özel hazırlanmış menülerin tadını çıkarma imkânı da bulacak.

İki güne yayılacak şenlik boyunca Athena, Melike Şahin, Can Bonomo, Islandman, Aga B, Kolektif İstanbul, Meczup Bakkal, Bahr, Su Sonia, Yalnayak ve Efza müzikseverlerle buluşacak. Turkish Edits, Radyo Eksen DJ’leri Gülşah Güray, İtimat Yıldız, Gülşah Turgut ve Nikki Wild, Eray Düzgünsoy ve Undomondo ise Babylon ve avludaki keyifli DJ setleriyle festival ruhunu gün uzunluğu sürdürecek.

Çağdaş Sanat Haziranda İstanbul’da 

Türkiye’deki çağdaş sanatın büyümesine odaklanan sanat fuarı CI Bloom, ikinci edisyonuyla 1 – 4 Haziran 2023 tarihleri ortasında Lütfi Kırdar Kongre ve Stant Sarayı Rumeli Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak.  

CI Bloom bu yıl, genişletilmiş bir programla kâr emeli gütmeyen yaratıcı sanayiler için de bir buluşma noktası olmaya devam ediyor. Bölgenin yeni kuşak sanatkarlarını ve sanat profesyonellerini bir ortaya getirecek olan fuar, Borusan Otomotiv BMW Türkiye, Paribu ve LG OLED evo partnerliğinde gerçekleştirilecek. 

İstanbul Haziran’da Müzikle Dolup Taşacak

46 yıldır lisanlardan düşmeyen müzikleriyle ülkenin en sevilen kümelerinden biri olan Yeni Türkü, 2 Haziran akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta müzikseverlerle buluşacak. 

90’lardan bu yana sevilen müzikleriyle tanınan Ayna, 2 Haziran akşamı Beylikdüzü Mask Beach’te sevenleriyle buluşuyor. 

Türk pop müziğinin en uygun bayan yorumcularından Yıldız Tilbe, en sevilen müziklerini seslendirmek için Vigor tertibi ile 12 Haziran akşamı Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde! Yıldız Tilbe’nin lisanlara pelesenk olan müzikleri ve güçlü yorumuyla hafızalara kazınacak bu aktiflik için Mobilet’te “yerin hazır.”

Tenor Aykut Yılmazbahar sevincini ve aşkı anlatan lied, napoliten, latin ve dünya müziklerinden seçme müzikler, türküler ve sanatkarın birinci sefer seslendireceği müziklerden oluşan güçlü bir repertuvarla 6 Haziran akşamı Sahne Dragos’a konuk oluyor. Müziklerin iştirakçilerle birlikte söyleneceği bu interaktif konserde sanatkara piyanist Senay Yılmaz eşlik ediyor.  

Mahmut Orhan gelenekselleşen, lisanlara destan orkestral gösteri geleneğini bozmuyor ve şimdiye dek hazırlanan en büyük canlı orkestral performansını, Epifoni ve Robin Music tertibinde, 9 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’da sahneye koyuyor. Yılda yalnızca 1 defa gerçekleşen bu özel projenin birinci perdesinde, Tolga Taviş idaresi ve Tolga Alım uyumundaki dev senfoni orkestrası, sanatkarın klasikleşen hitlerinin yanı sıra yeni aranjmanları ile sürpriz sanatkarların eşlik edeceği müzikal bir serüven sunacak. Aktifliğin ikinci perdesinde ise Mahmut Orhan DJ setinin başına geçerek müzik ziyafetini görsel bir şölen ile doruğa taşıyacak. 

Pop ve caz müziğin ünlü isimlerinden, on parmağında on beceri sanatçı Jehan Barbur, akustik konseriyle 13 Haziran’da Trump Sahne’ye geliyor. 2002 yılından bu yana profesyonel müzik kariyerine devam eden Barbur, berrak sesi ve söylediği müziklerle milyonların gönlüne taht kurmaya devam ediyor. 

İlk albümü “Punks Not Dead” ve sonuncusu “Fuck the System” ile 40 yıldır varlığını sürdüren The Exploited, 14 Haziran‘da İstanbul’da “Beat The Bastards”, “Army Life” ve “Dogs of War” üzere lisanlara marş olmuş müziklerini IF Performance Hall sahnesinde çalacak. Müzik isimleri ve mohawklı kafatası dizaynları da sokak sanatkarlarına ilham veren İskoç küme, dizginlenemeyen güçleri, sarsılmaz mefkureleri ve karşı konulamaz punk marşlarıyla unutulmaz bir performansa daha imza atacak.

Fransa’nın en gizemli ve en parlak yıldızlarından biri olan ZAZ, 16 Haziran‘da Volkswagen Arena’da “Organique Tour” kapsamında büyük bir solo konserle sahne alacak. Puslu ve his yüklü sesi ile tanıdığımız ZAZ, “Je veux”, “Qué vendrà”, “Si jamais j’oublie” ve “On ira” müzikleriyle baş döndürücü bir muvaffakiyet yakaladı. Toplamda 5 albüm yayınlayan ZAZ, devasa konser salonlarında, Paris’in efsanevi kafelerinde, Londra’nın ve Paris’in meşhur sahnelerinde performans sergiledi ve birçok itibarlı müzik ödülünün de sahibi oldu. Sevgi, samimiyet ve içtenlik dolu bu konserin biletlerine Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

Sevilen toplumsal medya fenomenleri Asya Vivi ve Kim Jino, bir konser ve tanışma aktifliği ile 25 Haziran’da Taksim Dorock XL Venue’de! White Entertainment tertibiyle gerçekleşecek bu etkinlikte Kim Jino’nun süper dans performansının yanı sıra hem kendi şarkıları hem de coverları ile iştirakçilere unutulmaz bir gün yaşatacak. Asya Vivi ve Jino’nun fan meetinginin de olacağı bu aktiflikte çeşitli Kore eserlerinin yer alacağı stantlar da olacak. 

Dans, Müzik ve Moda World of Dance’te Bir Arada

NBC’nin düzenlediği hit müsabaka serisi “World of Dance” 2. defa Türkiye’de. Los Angeles’taki tek bir aktiflikten dünyanın en âlâ dans takımlarının yer aldığı dünyaca ünlü bir dans müsabakasına dönüşen, 30’dan fazla ülkenin dahil olduğu World of Dance’in Türkiye etabı, 23 Haziran 2023’te JJ Arena’da gerçekleşecek. Dans, lisan, müzik, moda ve hayat stilinde yepisyeni kapılar açan World of Dance Türkiye aktifliğine yarışmacı takımların yanı sıra izleyici olarak katılmak da mümkün. Tüm kategorilerdeki biletlere Mobilet’ten ulaşılabiliyor.

İlklerin ve teklerin sanatkarı Steve McCurry İstanbul Sinema Müzesi’nde

Steve McCurry’nin en kapsamlı standı “Fotoğrafçı” İstanbul Sinema Müzesi’nde iştirakçilerle buluşmaya devam ediyor. National Geographic Mecmuası’nın 1985 Haziran sayısında “Afghan Girl” (Afgan Kızı: Şarbat Gula) başlığıyla yayımladığı fotoğrafla dünya çapında bir üne kavuşan Steve McCurry, standında zeki bir gözle sunduğu form ve renkler, biçim ve simetrilerle öbür dünyaların içine açtığı pencereler sunuyor. Sanatkarın son 30 yılda dünyanın farklı birçok yerinde çektiği en çok bilinen ve hatırlanan 51 çalışmasını bir ortaya getiren stant, haziran ayı boyunca ziyaretçilerini bekliyor. 

Süreyya Operası’nda Tadına Doyulmayacak Etkinlikler

Süreyya Operası haziran ayında da birbirinden kıymetli etkinliklere konut sahipliği yapmaya devam ediyor. Kadıköy’ün tarihi Süreyya Binası, 3 Haziran’da Kurukahveci Mehmet Efendi sponsorluğunda yapılan Kahve Konserleri kapsamında, İstanbul Oda Orkestrası “Sezon Kapanış Konseri”nde şef Teresa Satalino idaresinde viyola sanatkarı Anna Serova’yı ağırlayacak. 4 Haziran’da ise saat 20.00 ve 21.30’daki iki seansta, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı imzasıyla Cristoph Willibald Gluck’un “Kadının Fendi Kadıyı Yendi” isimli operası iki farklı kast ile sahne alacak. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrasını Doç. Batuğhan Uzgören yönetiyor, operayı Suat Arıkan sahneye koyuyor. 

Haziranda Sahneler Dopdolu

Sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul gören, 1988 yılında Buyruk Kusturica’nın direktörlüğünü ve senaristliğini yaptığı Çingeneler Vakti sinemasının uyarlaması niteliği taşıyan “Çingeneler Vakti Müzikali” tekrar sahnede seyircisiyle buluşuyor. 1980’lerin Yugoslavya’sında her daim sevinç ile yaşayan lakin yüzlerine baktığımızda her bir çizgide hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin aşkları, ayrılıkları, sevinçleri, acıları Kumbara Görsel Sanatlar Tiyatrosunun yapımı ile 1 Haziran’da Trump Sahne’de olacak. 

TuzBiber’in en uygun komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şovu; her çarşamba olduğu gibi 7 ve 14 Haziran’da da Yapı Kredi bomontiada b- Sahne’de. Sürpriz programı kaçırmak istemeyenler için Mobilet’te yeriniz hazır.

Vasıf Öngören’in kaleminden Zengin Mutfağı, 14 ve 15 Haziran’da Maximum UNIQ Hall’da tiyatro severlerle buluşuyor. Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük personel hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının güçlü bir ailenin mutfağına yansımasını husus alan oyunda birinci defa 1978 yılında İstanbul Kent Tiyatrolarında bu oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl ortadan sonra tıpkı rolde ve genç bir oyuncu takımıyla tekrar sahnede.

Korkularından diğer silahı olmayan bir adamın, silahları parçalanana kadar gayret ettiği bir arbede. Usta edebiyatçı Oğuz Atay’ın kaleminden sahneye uyarlanan ve Doğukan Uludağ’ın direktör koltuğunda oturmasının yanı sıra tek kişilik performansı ile göz doldurduğu “Korkuyu Beklerken” oyunu 24 Haziran saat 16.00’da Mall of İstanbul Moi Sahne’de.

Extra Gastronomy İştirakçileri Bekliyor

İstanbul’un en düzgün gastronomi noktaları, miksolojinin organik hali, müzik, sanat, cümbüş ve workshoplar ile iki gün boyunca tadı damağınızda kalacak bir şenlik deneyimi Extra Gastronomy by Brothers’ta iştirakçileri bekliyor. 2018’den beri food market konseptiyle değişik gastronomi tecrübelerine konut sahipliği yapan Extra Gastronomy by Brothers, bu yıl da eşsiz tecrübeler sunmak için 17-18 Haziran tarihlerinde Swissotel by Bosphorus @Chalet Garden’da! 

Festivalin birinci gününde sürpriz isimlerle gastronomi söyleşileri, workshoplar ve çeşitli aktivitelere konut sahipliği yapacak olan şenliğin akşamında en sevilen müzikleriyle Yalın sahne alacak. Şenliğin ikinci gününde ise birbirinden keyifli gastronomi sohbetleri ve eğlenceli aktiviteler devam ederken, akşamında sahne alacak sürpriz isimle birlikte lezzete, gastronomiye, cümbüşe ve müziğe doyulacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hack forum warez scriptler warez forum
tokat escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet babilbet giriş bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum